پرده آکاردئونی

پرده آکاردئونی

5/5 - (1 امتیاز)
پرده آکاردئونی

پرده آکاردئونی

صرفه‌جویی در مصرف انرژی

  • نصب سریع و آسان
  • دوام و طول عمر بالا
  • رنگ ثابت و صد در صد قابل شستشو
  • دارای سطح متفاوت از فیلتراسیون نور
  • امکان استفاده به دو صورت زنجیری و ریموتی
  • عایق در برابر اتلاف انرژی و کاهش مصرف انرژی
  • دارای طرحها و رنگهای متنوع مناسب با سلیقه مشتریان
  • قابل استفاده در مکانهای مسکونی، اداری، تجاری، بیمارستانها، هتلها و …

معرفی پرده آکاردئونی

پرده آکاردئونی نوع خاصی از پرده شید است که با نام شید پله‌دار یا تاشو نیز شناخته می‌شوند و در واقع نسخه عایق‌بندی شده پرده شید ساده برای افزایش بهره‌وری پرده به خصوص در زمینه صرفه‌جویی در مصرف انرژی است.

شیدهای پله‌دار بسیار انعطاف‌پذیرتر از شیدهای پلاتر استاندارد هستند، زیرا امکان استفاده از آسترهای خاموشی تطبیقی و استفاده از سطوح متفاوت فیلتراسیون نور را به صورت سفارشی به شما می‌دهند و دارای 4 حالت پیش‌فرض دریافت نور، فیلتر نور، تاریکی اتاق و خاموشی مطلق با توجه به نیاز شما هستند.

حریم خصوصی

پرده‌های آکاردئونی مانند پرده شید دارای طناب‌هایی هستند که به صورت عمودی حرکت می‌کنند و امکان باز و بسته کردن پرده را دارند. زمانی که پرده در وضعیت بسته قرار دارد، فضای اتاق نسبت به دید خارجی کاملا مسدود شده و حریم خصوصی را به صورت کامل تامین می‌کند. علاوه بر آن آستر خاموشی پرده‌های آکاردئونی سبب جلوگیری از ورود نور آزار دهنده خورشید به فضای اتاق می‌شود.

عایق در برابر اتلاف انرژی

پرده‌های آکاردئونی به دلیل ساختار مشبک خود به شیدهای لانه زنبوری نیز معروف هستند. این ساختار ویژه و وجود هوا در بین خانه‌های موجود که شباهت زیادی به لانه زنبور دارد، عایق بسیار خوبی در برابر اتلاف انرژی و از دست دادن گرما و سرمای اتاق می‌باشند.

مقدار R در پرده‌های آکاردئونی در حدود 7 است که برای پرده‌ای تا این حد سبک عدد بسیار مناسبی است. این مقدار در پرده‌های شید معمولی به صورت میانگین بر روی 2.5 است. R-VALUE توانایی عایق جهت مقاومت در برابر جریان هوای گرم است که با برچسب‌هایی بر روی بسته‌بندی عایق شناخته می‌شود و هر چه این مقدار بزرگتر باشد، محصول عایق بهتری می‌باشد.

سیستم عایق گرمایی در پرده‌های آکاردئونی در ماه‌های سرد تا 40 درصد از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کند. همچنین در ماه‌های گرم به طرز چشم‌گیری (تا 80 درصد) مانع ورود گرمای خورشید به اتاق و اتلاف هوای خنک آن می‌شود.

مکانیسم پرده آکاردئونی

پرده‌های آکاردئونی به دو صورت دستی و موتوری (با ریموت) قابلیت کنترل و بالا و پایین رفتن را دارد. شیدهای آکاردئونی دارای سلولهایی هستند که در زمان بسته شدن مانند ورقه‌های کاغذی روی هم قرار می‌گیرند و دید کاملی از فضای بیرون را در پیش روی شما قرار می‌دهند. همچنین این پرده‌ها در زمان باز یا نیمه‌باز بودن چین‌های افقی زیبایی به خصوص به واسطه کم و زیادی دریافت نور در بخشهای مختلف پرده به نمایش می‌گذارند.

طرحها و رنگها

پرده‌های آکاردئونی دارای طرحها و رنگهای مختلفی هستند که می‌توانند با تمام سلیقه‌ها هم‌خوانی کنند و می‌توان گفت محدودیتی از لحاظ طرح و رنگ ندارند. پرده‌های آکاردئونی از عناصری هستند که به راحتی می‌توان آنها را با دکوراسیون منزل یا محل کار همخوان کرد.

شیدهای آکاردئونی خنثی و یا با طرحهای ساده و کلاسیک نیز زیبایی خاص خود را دارند و می‌توان از آنها در کنار سایر تزئینات و یا دکوراتیوهای دیگر مثل دکوپنل و یا پنلهای زیبای مخمل جلوی پرده استفاده کرد و فضایی زیبا و متفاوت را خلق نمود.

فضاهای قابل استفاده

پرده‌های آکاردئونی یکی از بهترین گزینه‌ها برای خانه‌ها، مکانهای اداری، فروشگاه‌ها، اتاقهای همایش، شو روم‌ها و … هستند و می‌توان گفت با هر نیازی سازگار و در هر فضایی قابل نصب هستند.

خانه‌های قدیمی و جدید، اتاقهای پذیرایی شمالی و جنوبی، اتاق خواب، غذاخوری‌ها، حمام، اتاقهای پیش ساخته و هر فضایی که تصور کنید برای نصب پرده‌های آکاردئونی مناسب هستند. البته انتخاب نوع و مدل پرده متناسب با نیاز و دکوراسیون فضای مربوطه دارای اهمیت زیادی است و اگر انتخاب شما پرده‌های آکاردئونی است می‌توانید بر روی مشاورین پرده‌آرا نیز حساب کنید.

نمونه‌های پرده آکاردئونی

مدلهای دیگر پرده

وبلاگ

مطالب مفید در زمینه خرید و نگهداری از پرده

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.